• 0545 455 50 49
  • WhatsApp
  • [email protected]
  • EnglishTurkish

Genital beyazlatma

Genital beyazlatma

Genital beyazlatma Vulvar beyazlatma), labial whitening, pudendal bleaching, genital aydınlatma olarak da anılan bu işlem aslında tam olarak beyazlatma değil, 1-2 ton renk açma işlemidir.

Genital bölge kararması hastaları psikolojik olarak etkileyen bir genital estetik problemdir. Genital alandaki renk koyulaşmasının genetik ve çevresel pek çok değişik nedenleri vardır.

Genital bölgede koyulaşmaya sebep olan melanositler melanin pigmenti üreten hücrelerdir. Epidermisin stratum basale bölümünde yer alırlar. Milimetre başına 1000-2000 melanosit bulunur. Aslında görevi cildi UV-B radyasyonundan korumak için melanogenez sentezidir. Cilt rengini belirleyen melanosit sayısı değil, aktivitesi ve büyüklüğüdür.

Genital kararmanın sebepleri nelerdir?

Yaş, gebelik, hormonal sorunlar, polikistik over sendromu, sürtünme, enfeksiyon, UV ışığa maruziyet, solaryum, doğum kontrol hapı kullanımı, sigara, lazer epilasyon, ağda, genetik, sürekli ped kullanımı, akıntı, kronik irritasyon nedeniyle olabilen bu koyulaşmalar olabilir. Bazı kişilerin cildi doğuştan fazla sayıda melanosit içerir. Genital kararmalar genel olarak tıbbi bir sorun teşkil etmez.

 Genital beyazlatma tedavisi nasıl yapılır?

  • Kimyasal peeling
  • Leke açıcı solüsyonlar
  • PRP
  • Mezoterapi
  • CO2 lazer, Er:YAG lazer
  • Q-switched lazer.

Tedavide öncelik olarak kadının lazer epilasyonu tamamlanmış olmalıdır. Cilde lokal anestezik yapıldıktan sonra cilt temizlenir.

Genital beyazlatma

Genital beyazlatma kimyasal tedavisi nedir?

Genital beyazlatma kimyasal olarak bazı ajanlarla yapılır. Bu kimyasallar içinde peeling ürünleri, laktik asit, mandelik asit, trikloroasetik asit, mezoterapi, PRP, C vitamini kullanılabilir. Kimyasal peeling ürünleri asla doktor gözetimi dışında kullanılmamalıdır. Aksi takdirde yanıklar, allerji, hassasiyet ve geri dönüşsüz hasarlara neden olabilir.

Genital beyazlatma lazer tedavisi nasıl olur?

Genital beyazlatmada lazer prosedürleri oldukça etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Cilt uyuşturulduktan sonra ağrısız şekilde vajinal lazer 5-10 dakika aralıklarla, 4-6 haftada bir üç seans uygulanabilmektedir. Cilt koyu ise güç daha düşük tutulurken, açık cilt renklerinde güç daha yüksek tutulur.

Genital beyazlatma tedavisinin sıkıntıları nelerdir?

Kişinin cilt tipine göre tedavi değişmekle birlikte aslında yukarıda da bahsedildiği gibi işlem renk açma işlemidir. Her zaman ciltte eşit tonda olmayabilir ve beklentiyi karşılamayabilir. Ayrıca renk açma işlemi yapılırken cildin verdiği tepki sonrasında daha fazla koyulaşma da olabilir.

Genital beyazlatma fiyatları 2024

Kişinin durumuna, cilt rengine göre değişmekle birlikte tekrarlayan seanslar, farklı kimysallar ve ilaç tedavisinin devamı niteliğinde kullanım maliyetleri değiştirir. En doğru bilgi için lütfen numaramızdan arayınız.