• 0545 455 50 49
  • WhatsApp
  • [email protected]
  • EnglishTurkish

Vajina gençleştirme

Vajina gençleştirme

Vajina gençleştirme ameliyatı, kadınların genital bölgesinde estetik ya da fonksiyonel nedenlerle tercih ettiği bir cerrahi müdahaledir.

Vücutta zaman içinde bazı değişiklikler olur. Vajinal doğumlar, azalan östrojen seviyeleri, kollajen miktarının azalması ile vajinada birtakım değişiklikler meydana gelmektedir. Vajina ıslak, kaygan ve canlı bir organken, belirtilen sebeplerde vajina kuru, asimetrik, sarkık, sönmüş görünüm alabilir. Bu durumlarda yapılan bazı uygulamalar vajinanın canlılığının sağlanmasına yardımcı olmaktadır.

İnsan hayatı uzadıkça, yaşlanmaktan uzaklaşma ve gençleşme arzusu hep baki kalmaktadır. Doğal yaşlanma insan hayatında bir süreçken, yaşlandıkça cinselliğin bitmesi doğru bir düşünce değildir.

Vajina gençleştirme

Vajina gençleştirme amacıyla hangi işlemler yapılır?

Vajinadaki eğer bollaşma varsa vajinoplasti işlemi uygulanabilir. Bu işlem vajina daraltmadır ve cerrahi olarak vajinanın sıkılığını geri almasına yardımcı olur. Eğer bolluk çok değilse lazer ile de vajina daraltma uygulanabilir. Lazer aynı zamanda dokulara verdiği uyarı ile yenileme ve gençleştirmeye de yardımcı olur.

Küçük dudaklarda sarkıklık varsa, labioplasti (iç dudak estetiği) uygulanabilir. Cerrahi yöntemle sarkık olan bölge çıkarılır. Dış dudaklar eğer sönük görünüyorsa aynı işlem içinde dış dudaklara da dolgu uygulanabilir.

Tüm işlemler esnasında kişinin kendi kanından elde edilen PRP (platelet rich plasma), trombositten zengin plazma olarak da geçer, dokulara yenilenme, canlanma ve kanlanma artışı sağlar. Kişiden kan alınır, belli işlemlerden geçirilir ve elde edilen plazma vajina içine ve dışına uygulanır.

Vajina daraltma cerrahi olarak nasıl yapılır?

Vücut yapısı, iri gebelikler, tekrarlayan doğumlar, hızlı kilo alıp verme gibi durumlarda vajinada bollaşma hissi, ele gelen kitleler, ilişkide gaz/ses gelmesi gibi durumlar olabilir. Bu durumlarda vajinanın cerrahi olarak daraltılmasına vajinoplasti adı verilir.

İşlem öncesi doktorunuz sizi muayene eder. Bazen idrar kesesinde, bazen barsak bölgesinde sarkma ve doku fazlalıkları olabilir. Bazen de tüm vajinada bulunmaktadır. Vajina daraltma ameliyatı ameliyathanede, anestezi altında ve steril koşullarda yapılır. Vajinadaki bollaşan, fazlalık gösteren bölgeler çıkarılır ve bu bölgelere estetik dikişler konur. İşlem süresi 30-60 dakika arası değişmektedir. Vajina çok kanlanan bir bölge olduğu için iyileşme süresi hızlıdır. Hasta aynı gün veya ertesi gün taburcu edilebilir. 2-3 gün içinde normal hayata dönüş olur ancak ağır kaldırma, spor yapma, uzun süre ayakta durmaktan kaçınılmalıdır. Cinsel ilişki 6 hafta süreyle yasaklanır.

Vajina ne kadar daraltılır?

Vajinanın darlığı konusunda kesin bir ölçü yoktur. Penis başı ortalama 2 parmak büyüklüğündedir. Ancak kişinin yapısına göre doktorunuz ameliyatta kendi karar verecektir. Çok dar vajinalarda iyileşme dokusunun da katkısıyla ilişki zor olabilir. Bolluk olan vajinada ise bazen iyileşme beklendiği gibi olmayabilir. Bu durumda hastanın beklentisi ve cerrahın deneyimi de çok önemlidir. İşlem sonrası her iki tarafın aldığı haz ve orgazma ulaşma sıklığı artmaktadır. Ameliyat sonrası memnuniyet yüksek olmaktadır.

Lazerle vajina daraltma nasıl yapılır?

Vajinada bolluk ileri düzeyde değilse lazer ile vajinal daraltma yöntemi uygulanır. Ultrason probuna benzeyen bir prob yardımıyla vajinaya kontrollü ısı hasarı verilir. Böylece vajinal kanlanma artışı, bağ dokusu ve elastinde artış ile vajinada yenilenme ve daralma hali gerçekleşir.

Lazer işlemi herhangi bir tetkik, anestezi ve yatış gerektirmeden 15-20 dakikada tamamlanmaktadır. İyileşme süresi hızlıdır. Hasta aynı gün sosyal hayatına dönebilir. Hafif ödem, batma, kaşıntı şikayetleri olabilir. 3-7 gün cinsel ilişkiden uzak durulması önerilmektedir.

Vajina gençleştirme için ameliyatla daraltma mı lazer mi daha etkili?

Her kişinin şikayeti, beklentisi, anatomik özellikleri değişmektedir. Vajina çok bollaşmışsa, hastanın şikayetleri çok belirginse cerrahi kalıcı çözüm sağlayabilir. Vajinada çok belirgin bolluk yoksa, ameliyatsız olarak lazer etkili bir yöntemdir. Tekrarlayan seanslar gerektirebilir.

Vajina gençleştirmede başka yöntemler var mı?

Vajina gençleştirmede tedavilere ek olarak labioplasti (iç dudakların çıkarılması), büyük dudaklara dolgu, büyük dudakların çıkarılması (labiomajoraplasti), orgazm aşısı, G nokta büyütmesi, vajina içine veya dış genital organlara PRP uygulamalarını içerir. Diğer ameliyatlara ek veya kombine olarak bu işlemler uygulanabilir.

Vajina gençleştirme fiyatları İstanbul 2024

Vajina gençleştirme fiyatları, yapılacak olan ameliyat tipine, hastane veya muayenehane şartlarında olup olmamasına, kişinin sağlık durumuna göre çok değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle ameliyatın son şekli belli olunca fiyat belirlemek daha uygun olur. Doktorunuza muayene olurken isteklerinizi ve ihtiyaçlarınızı açıkça belirtmeyi unutmayın.