• 0545 455 50 49
  • WhatsApp
  • [email protected]
  • EnglishTurkish

Lazerle vajinal daraltma

Lazerle vajinal daraltma

Lazerle vajinal daraltma işlemleri “Vajinal Rejuvenasyon” olarakta bilinmektedir. Vajinal kanalın yeniden sıkılaştırılması ve gençleştirilmesi için uygulanan bu yöntem cinsel hazzın arttırılmasını ve orgazmın daha rahat bir şekilde gerçekleştirilmesi için uygulanmaktadır.

Vajina, rahim ağızdan hymen çıkışına doğru uzanan esnek bir organdır. Doğumlar, genetik, ilişki sıklığı, vajinal müdahalelere bağlı sıkılığını ve darlığını yitirebilir. Hiç doğum yapmamış kişilerde bile bu durum yaşanmaktadır. İlişkide bolluk ses gelmesi hissizlik gibi şikayetler olmaktadır.

Lazerle vajinal daraltma

Lazerle vajinal daraltma nedir?

Lazer yöntemi ile ağrısız, anestezi ve yatış gerektirmeden hızlı bir şekilde vajina daraltılması mümkün olmaktadır. Hafif olgularda cerrahi gerektirmeyen lazer işlemi başarısı yüksek bir yöntemdir. Vajinada sıkılık artışı ile her iki partnerin uyarılması ve hazzı arttırılır.

Lazerle vajinal daraltma nasıl etki eder?

Vajina ultrason probuna benzeyen lazer probu ile vajinaya kontrollü ısı hasarı yapılır. Vajina mukozası bu ısı hasarı sayesinde yenilenmekte, bağ dokusu ve kanlanma artışı sağlanmaktadır. Verilen ısı hissedilmez, ağrı kesinlikle yapmaz. Cilde herhangi bir zarar vermez. İdrar kaçırma, menopozal kuruluk, vulvar renk açma, vulva cildini sıkılaştırmada da kullanılır.

Jinekolojik pozisyonda 15-20 dakika süren bir işlemdir. 4-6 haftada bir iki veya üç seans olarak uygulanır. Senelik hatırlatma dozları gerekebilir. 1000’i aşkın kişide yapılan bir çalışmada memnuniyet oranı %83.3 olarak belirtilmiştir.

Lazer ile daraltma mı iyidir cerrahi olarak mı?

Bu soruya cevap vermek için kadının yapısı ve beklentisi çok önemlidir. Deforme olmuş ve aşırı genişlemiş vajinalarda lazer beklentiyi karşılamayabilir. Ayrıca lazer ile doğum dikişleri cerrahideki kadar kolay düzeltilemeyebilir. Cerrahi yöntem kalıcıdır, lazer ise tekrar gerektirmektedir. Ancak kişide hafif bir bolluk varsa, lazer beklentilerini tamamıyla karşılar. Anestezi, yatış gerektirmez. Ağrı olmaz. Cerrahi veya lazer kararı için muayene olmak gerekmektedir. Doktorunuzla muayene esnasında beklentilerini, şikayetlerini ve istediklerinizi açıkça paylaşmaktan çekinmeyin.

Lazerle vajinal daraltma sonrası ağrım olur mu?

Lazerle vajinal daraltma işlemi sonrası ağrı yaşanmaz. Hafif batma, lekelenme, ödem, kaşıntı hissi olabilir. Bu şikayetler birkaç gün devam edebilir. Ağrı kesici olarak parasetamol türevi ilaçlar kullanılabilir. Lazer sonrası cinsel ilişki 3-7 gün boyunca yasaklanır.

Lazerle vajinal daraltma ile eş zamanlı işlemler yapılabilir mi?

Elbette yapılabilir. İdrar kaçırma, vajina beyazlatma, P.R.P. ile vajina yenileme, dolgu, orgazm aşısı işlemleri eş zamanlı olarak uygulanabilir.

Lazerle vajinal daraltma kimlere yapılmaz?

Estetik genital cerrahi kontraendikasyonları: gebelik, lohusalık, aktif HPV enfeksiyonu, aktif HSV (uçuk) enfeksiyonu kontrolsüz şeker rahatsızlığı, aşırı obezite, anormal iyileşme (skar) yapısı, vücut dismorfik bozukluğu, aşırı beklentili hastalar, psikolojik rahatsızlıklar, kanser şüphesi olan hastalar ve zihinsel engelli kişilerde yapılmaz.